Herbata reklamowa biała i jej właściwości zdrowotne

Herbata reklamowa
Herbata reklamowa

Jeszcze do niedawna to czarna herbata cieszyła się największą popularnością podczas spotkań z klientami w siedzibach firm. To właśnie ją najczęściej spotkać można było w kącikach kawowych na rozmaitych eventach branżowych. Chętnie była ona także wykorzystywana w roli upominku reklamowego dla klientów z okazji jubileuszu firmy czy kolejnego roku współpracy. Obecnie jednak, coraz częściej jest ona zastępowana przez białą odmianę. Wpływ na to ma zarówno jej smak, jak i właściwości zdrowotne. Dlaczego warto regularnie pić taką herbatę?Herbata reklamowa biała zawiera aż 2 razy więcej antyoksydantów od jej zielonej wersji. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż różnice w zawartości wspomnianych związków w obu odmianach są niekiedy na tyle duże, że spotkać można się z zieloną herbatą, która jest bogatsza w przeciwutleniacze niż biała i na odwrót. Duża ilość przeciwutleniaczy sprawia, że biała herbata doskonale radzi sobie ze spowalnianiem procesów starzenia się ciała, wychwytywaniem wolnych rodników i działaniem przeciwnowotworowym.

Herbata reklamowa biała zawiera znacznie więcej kofeiny niż jej pozostałe odmiany. Związane jest to z tym, iż napój ten wytwarzany jest z pączków kwiatowych, które zawierają największe ilości kofeiny, co wynika z tego, że jest ona potrzebna roślinie do ochrony przed szkodnikami. W liściach nieco starszych zawartość alkaloidów, w tym również kofeiny, znacząco spada.

To jednak nie koniec cennych właściwości napoju, jakim jest Herbata reklamowa biała. Bogata jest ona w szereg witamin i innych substancji odżywczych, a co więcej, skutecznie reguluje poziom cholesterolu oraz ciśnienie krwi, zapobiega miażdżycy i działa przeciwstresowo. Zapewne nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, lecz biała herbata jest również w stanie zahamować rozwój takich schorzeń, jak łuszczyca, astma, zaćma, egzema oraz przewlekła obturacyjna choroba płuc. Co więcej, jej regularne picie wzmacnia kości, a co za tym idzie, jest ona polecana osobom borykającym się z osteoporozą czy zapaleniem stawów.